Шептать не улыбающимся ртом:
"Ты выиграешь! Только не волнуйся!"
И знать, что под рукою валидол...
(Роберт Рождественский)

16 квітня 2012 року в Запорізькій області закінчився Чемпіонат світу з гирьового спорту.
Найсильнішою дівчиною на планеті стала 17-річна українка з Дніпропетровщини Мар’яна Бортник. 177 разів – і тендітна дівчина - Чемпіонка світу.
Більшість золотих нагород отримала українська збірна, на другому місці спортсмени з республіки Татарстан, ну а бронзу повезли до Узбекистану. (за матеріалами ФАКТИ, відео)

16 - 18 березня 2012 року у селі Чкалове на базі ТОВ "Нікопольський "Колос" пройшов ІІІ чемпіонат України з гирьового спорту серед юнаків та дівчат 1994 - 1996 року народження та ІІ чемпіонат України серед студентів ВУЗів ІІІ - ІV рівня акредитації. Близько 170 учасників з усіх куточків держави приїхали виборювати першість, серед них були і представники нашої області - вихованці Нікопольської районної ДЮСШ (с. Шевченкове). Гарного настрою додав виступ учениці 9 класу Шевченківської ЗОШ Бортник Мар'яни, яка вдруге стала чемпіонкою України у ваговій категорії до 60 кг, встановивши Національний рекорд, вирвавши гирю вагою 16 кг 179 разів за 10 хвилин!!! Це перевищує норматив майстра спорту України!!! Медаль та кубок чемпіонки Мар'яна отримала із рук президента федерації гирьового спорту України, рекордсмена книги рекордів Гінеса Щербини Юрія Володимировича, заступника голови Нікопольської РДА Стаценеко Анни Олексіївни та заступника голови Нікопольської районної ради Чечеля Сергія Олександровича.

Переможний успіх підхопив наш земляк, студент І курсу Академії Митної служби України Гулівець Сергій (срібна медаль), який у ваговій категорії до 65 кг повторив Національний рекорд, але цього було недостатньо для перемоги. Серед юнаків у в/к до 55 кг чемпіоном України став учень 10 класу Шевченківської ЗОШ Момотов Руслан, 5 місце у цій же ваговій категорії виборов студент І курсу Дніпропетровського технологічного коледжу Бігун Євген!!! Переможці та призери здобули право захищати честь держави на чемпіонаті Світу серед юнаків та дівчат (м. Токмак, Україна) та серед студентів (м. Гамбург, Німеччина). Юрій Володимирович Щербина вручив також посвідчення судді Національної категорії головному рефері змагань, тренеру районної ДЮСШ Третяку Григорію Івановичу.

Понад 200 учасників зібралося на кубок України з гирьового спорту, який відбувся 2 - 4 грудня 2011 року, у спортивному комплексі "Зірка" Харківського училища повітряних військ імені Івана Кожедуба. У складі збірної Дніпропетровщини першість виборювали троє наших земляків, вихованців районної ДЮСШ, чемпіони області Ковальський Олександр, Гулівець Сергій та Бортник Мар'яна. Знову на п’єдестал пошани піднялася чотирнадцятирічна учениця 9 класу Шевченківської ЗОШ Бортник Мар'яна, яка виборола срібну медаль у в/к до 60 кг, п'ятим у ваговій категорії до 65 кг став курсант Дніпропетровського університету Внутрішніх справ Олександр Ковальський і десятим - курсант Дніпропетровської академії митної служби Сергій Гулівець (в/к до 60 кг). У командному заліку збірна Дніпропетровської області посіла 4 місце серед жінок та 6 місце серед чоловіків.

25-27 листопада 2011 року у місті Токмак Запорізької області пройшов XX Національний турнір з гирьового спорту серед юнаків та дівчат 1993 р.н. та молодші на призи восьмиразового чемпіона України, триразового чемпіона СРСР, чемпіона Європи Віктора Сергійовича Швидкого. У змаганнях взяли участь 114 юних сортсменів із 13 регіонів нашої держави, у тому числі і 10 вихованців Нікопольської районної ДЮСШ. Виступаючи не найсильнішим складом, Гулівець Сергій та Бортник Мар'яна готуються до кубка України, наші богатирі вибороли 7 медалей: 2 золоті, 4 срібні та 1 бронзову. Чемпіонами стали Білецький Назар ( в/к до 40 кг ) та Момотов Руслан (в/к до 55 кг). Срібні нагороди завоювали Павлючик Євген ( в/к до 35 кг ), Момотов Євген (в/к до 40 кг), Бігун Євген (в/к до 55 кг), Репп Роман (в/к до 65 кг). Бронзовим призером став Ніколаєнко Микола (в/к до 40 кг). Ще три наймолодші наші спортсмени посіли такі місця: восьмирічний Білецький Василь виборов 7 місце (особливо вражає результат спортсмена у ривку 8-ми кілограмової гирі - 203 підйоми за 10 хвилин), девятирічні Гладирь Василь та Чубук Андрій стали відповідно восьмим та дванадцятим.

5-6 листопада 2011 року на базі спортивного комплексу Дніпропетровського аграрного університету пройшов чемпіонат області з гирьового спорту серед дорослих та юнаків. У змаганнях взяли участь понад 80 спортсменів з різних куточків області, які представляли 14 команд. Команда Нікопольського району виборола ІІІ загальнокомандне місце після збірної агроуніверситету та університету Внутрішніх Справ. В особистому заліку наші спортсмени вибороли 13 медалей. Чемпіонами та призерами серед наймолодших юнаків стали: у ваговій категорії до 35 кг І місце - Павлючик Євгеній, ІІ - Білецький Василь, ІІІ - Гладирь Василь (спортсмени виступали з гирею 8 кг). У ваговій категорії + 35 кг, які змагалалися з гирею 10 кг, І місце виборов Білецький Назар, ІІ - Момотов Євгеній, ІІІ - Ніколаєнко Микола. Серед спортсменів, які виборювали першість на гирях вагою 16 кг, чемпіоном у ваговій категорії до 65 кг став Репп Роман, серед дівчат у ваговій гатегорії до 60 кг чемпіонкою області стала Бортник Мар'яна, яка з результатом 175 підйомів вперше виконала норматив майстра спорту України! Юнаки, які змагалися на гирях вагою 24 кг: чемпіоном області у ваговій категорії до 60 кг став Момотов Руслан, вперше виконавши норматив кадидата в майстри спорту! Другим у цій в/к став Бігун Євгеній. Серед спортсменів, що виступали з гирями 32 кг чемпіонами області стали Гулівець Сергій у в/к до 65 кг та Ковальський Олександр - в/к до 70 кг, який також вперше виконав норматив майстра спорту!